Kontakt

Zapraszam do kontaktu ze mną jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat starzenia się lub podzielić się swoimi przemyśleniami na temat moich artykułów. Chętnie odpowiem na każdą wiadomość. Istnieje również możliwość umówienia się na indywidualne sesje.

email-marketing

Zapraszam do kontaktu mailowego pod adresem:

kontakt.akademiaseniorow @ gmail.com

4 komentarze

  • Andrzej Ślazyk Szklarska Poręba

    Dzień dobry! Chciałbym podzielić się moimi przemyśleniami! Moim takim marzeniem jest wspólnotowy dom ludzi starszych. Żaden dom opieki , ale taka wspólnota mieszkaniowa, zasiedlona seniorami , seniorami ,ale nie wymagającymi stałej opieki. Jestem działaczem w ruchu seniorackim- prezesem Stowarzyszenia Senior 60 , członkiem Związku Emerytów, słuchaczem Uniwersytetu III-go Wieku. Po prostu dożo obracam się w kręgu ludzi starszych, to jest krąg moich przyjaciół i znajomych. I widzę że dla dla ludzi starszych nie jest nic gorszego / nawet choroba/ jak osamotnienie. Tak mamy spotkania. Ale większość egzystencji na co dzień to bycie samemu , niejednokrotnie otoczonemu zagonionymi ludźmi , nawet nie odpowiadającym na proste ( dzień dobry) Taki dom zamieszkały przez seniorów : małżeństwa , samotnych. Blok w formie czworobok , z podwórzem w środku, pokrytym przeźroczystym dachem, na zimowe spacery. Wspólnota zawiadywana przez wybranego lidera , mającego do pomocy księgową/ znajdzie si e tak wśród emerytów/ tak samo sekretarka /. Lekarz na dojście np dwa razy w tygodniu na dwie godziny. Pielęgniarka też w/g potrzeby. Wśród emerytek napewno znalazła by się pielęgniarka. Znika cała czapa administracyjna.Wspólne obiady koszt ca 5 zł /os. Koszt pobytu z ogrzewaniem i obiadami to około 650 -750 zł/os. Koszt budowy to około 3 mil zł. Najważniejsze wybudować wzorcowy. TBS-y w Stargarcie jeszcze wtedy Szczecińskim wybudowały coś takiego , ale czapa administracyjna zepsuła całą ideę. Dlaczego 650-750 zł – /200 -300 zł/ to koszt spłaty , 100 zł /remonty/ 150 zł/obiady/ 200 zł/ogrzewanie i wydatki bieżące/ Wiem UTOPIA. Dania ma takie domy na każdej wsi, Anglia całe ulice seniorackie , USA jak to Ameryka ma nawet całe miasteczka?? Co pomarzyć nie można!!!!! Andrzej

  • ara

    Witam i również proszę o pomoc,ew.żródła ,warsztat do pracy psychologa/i p-terapeuty/z osobami o róznym stopniu demencji.Po okresie obserwacji wiem już,że duża częsc nadaje sie do pracy w grupie ,natomiast inni są wycofani,albo agresywni mimo dobrowolnego udziału.Chciałabym wprowadzać ćwiczenia uważności w grupie,pracę z problemami psychosomatyki podobnie,jak z osobami zdrowymi,różne formy warsztatów samopoznania i naprawiania funkcjonowania wśród ludzi.Zalezy mi na przykładach “odwracalności”demencji,bo zamierzam tę szansę zaszczepić.Prosze o wszelkie wartościowe formy takich zajęć /sprawdzone, nietrudne filmy ,literaturę itp/,mogące mi poszerzyć warsztat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.