O Mnie

Z dużej potrzeby podzielenia się wiedzą z dziedziny gerontologii w styczniu 2015 założyłam stronę Akademia Seniorów. Zależy mi na tym, aby jak najwięcej osób wiedziało czym jest otępienie i jak mu zapobiegać. Mam nadzieję, że poprzez nauczenie się więcej o chorobach neurodegeneracyjnych, w szczególności o chorobie Alzheimera, osoby z nią żyjące przestaną być tak stygmatyzowane.

Strona jest o osobach starszych, ale skierowana do osób w różnym wieku. Mam nadzieję, że znajdziecie tu wiele cennych informacji.

Magdalena Leszko

Strona główna

Leszko_Magdalena

Psycholog, psychoterapeuta, doktor nauk społecznych ze specjalnością w gerontologii. Certyfikowany trener programu pozytywnego podejścia do opieki (Positive Approach to Care) Teepy Snow. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej, University of Kansas oraz Northwestern University (USA). Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Wykładowca akademicki w Polsce i w USA. Specjalizuje się we wczesnym wykrywaniu choroby Alzheimera.

O Mnie

Nazywam się Magdalena Leszko, jestem psychologiem i gerontologiem, doktorem nauk społecznych. Na blogu znajdziesz wiele informacji dotyczących starzenia się, a także porad dla opiekunów osób chorujących na chorobę Alzheimera lub innego rodzaju chorobę neurozwyrodnieniową.

Najnowsze wpisy

Archiwum